Zeytinyağı Nasıl Seçilmeli

Yazar admin 25/09/2018 0 Yorumlar

Zeytinyağı Nasıl Seçilmeli 

Zeytinyağını seçerken öncelikle nasıl yağ arıyorsunuz aradığınız zeytinyağının özellikleri nelerdir ve bu özellikler hangi yağ türlerinde mevcuttur öncelikle bunları bilerek seçim sürecine başlamalısınız.

Eğer aroması normal natürel sızma erken hasatlara oranlara daha yoğun ,koku ve tat konuzunda daha baskın olacak ,kullandığınız her alanda baskın olarak ön plana çıkacaksa o zaman sizlere önereceğim yağ dağlık alanlarda yetişen ve güney ege olarak geçen bölgelerin yağları olacaktır.Bu yağlar baskın karakterli yağlardır ve sitemizde yoğun yağlar olarak geçer.

Eğer biraz daha hafif aromada olan ve her alanda kullanacağınız bir yağ türü arıyorsanız o halde kıyı Ege bölgesi olarak geçen Didim Bölgemizin zeytinyağı olan Didim Temple zeytinyağını tercih etmeniz lazım.

Didim zeytinyağının özelliği hafif oluşu renk olarak daha sarı tona kaçması,tatlı aromada olmasıdır. (bütün zeytinyağları içildiğinde hafifde olsa yakıcılık barındırır ve kişinin algılama sevşiyesine göre derecesi değişir)

Eğer et yemekleri ve sulu yemeklerde  kullanmak için bir yağ arıyorsanız ben size Didim Temple erken hasat zeytinyağımızı önermekteyim.Daha yoğun olsun ben salatada,sebze yemeklerinde,mezelerde daha fazla kullanacağım derseniz o halde size soğuk sıkım erken hasat yağımızı önermekteyim.

Didim Temple zeytinyağımızı farklı kılan özellikleri deniz rüzgarlarını alması,oksijen oran yoğunluğunun yüksekliği,yağmuru bolca alması,sıcak bir iklime sahip olması ve toprağının bereketli olması sayesinde zeytin ağaçlarının doğal olarak yetişmesi için her türlü şartı barındırmasından kaynak-nır .Sizlere mutlaka bu hoş kokulu aromatik yağımızı alarak mutfaklarınızda her türlü yemekte denemenizi öneriyorum.

Keyifli alışverişler dileriz.

Didim Egebay Zeytinyağı